7 טיפים מקצועיים לפני בחירת עורך דין תאונות עבודה

אם עברתם תאונת עבודה, הדבר החשוב ביותר הוא למצוא עורך דין שיוכל לייצג אתכם בהליך המשפטי. הפיצוי אותו ניתן לקבל בגין תאונת עבודה הוא גבוה, וחבל שלא תקבלו אותו רק בגלל בחירה לא נכונה של עורך דין. אנחנו כאן כדי לתת לכם מספר טיפים שיעזרו לכם לבחור עורך דין מתאים למטרה הזו. 

 

מומחיות ישירה

הדבר החשוב ביותר שצריך שיהיה בקרב עורכי דין תאונות עבודה היא מומחיות ישירה בתחום. תחום תאונות העבודה הוא תחום בפני עצמו בעולם דיני הנזיקין, ועורך הדין שלכם צריך להיות כזה שמומחה בתחום, מכיר את פסקי הדין החשובים בתחום ומודע לדקויות המרכזיות שעליהן יקום וייפול התיק.

 

ניסיון בתחום

מלבד הידע שהוא כאמור בעל חשיבות רבה, עורך הדין שלכם צריך גם להיות כזה שמחזיק בניסיון בתחום תאונות העבודה. בעולם המשפט הידע הוא אמנם חשוב אולם אינו חזות הכל, ואי אפשר לוותר על ניסיון מעשי שנרכש רק בבתי המשפט.

ייעוץ מקצועי לתאונת עבודה

השוואת מחירים

השכר של עורך הדין יכול להיות כאחוזים מתוך הפיצוי אותו תקבלו על בסיס הצלחה בתיק, או מחושב לפי שעות העבודה של עורך הדין. בכל מקרה, לפני שאתם סוגרים עם עורך דין על ייצוג בתיק, וודאו שאתם יכולים לעמוד בשכר הטרחה אותו הוא דורש.

 

חיבור אישי

בניגוד לתחומים אחרים שבהם עורך דין רק ממלא עבורכם תפקיד רשמי, בכל הנוגע לתביעה בגין תאונת עבודה עורך הדין הולך ללוות אתכם במשך כל המסע. לאור זאת חשוב שיהיה לכם חיבור אישי עם עורך הדין שיאפשר לכם להיות בטוחים שאתם נמצאים בידיים טובות.

 

חוות דעת נוספות

כמו בכל דבר, גם כאשר ניגשים לתביעה בגין תאונת עבודה מומלץ לקבל חוות דעת נוספת. לא משנה כמה ניסיון יש לעורך הדין שלכם ומה רמת ההיכרות שלו עם התחום, אל תוותרו על חוות דעת נוספת שתיתן לכם את הביטחון שאתם אכן צועדים בדרך הנכונה.

טופס תביעה לנפגעי עבודה

איסוף ראיות

עוד לפני שאתם בוחרים את עורך הדין שהולך ללוות אתכם בתיק, חשוב לאסוף ראיות שיוכיחו את הטענות שלכם. איסוף הראיות הוא קריטי כיון שהוא מה שיאפשר לעורך הדין להתחיל ישר מהשלב של גיבוש התשתית.

 

גיבוש תשתית

גיבוש התשתית הוא שלב שאותו תעשו יחד עם עורך הדין, אולם חשוב להתחיל אותו לפני שבחרתם עורך הדין. בגיבוש התשתית אנחנו למעשה מתווים את הקו המרכזי שעל בסיסו התיק הולך להיבנות. זו למעשה הולכת להיות הדרך שבה תשכנעו את בית המשפט בצדקת הטענות שלכם כדי לקבל את הפיצוי בגין תאונת עבודה.

 

לסיכום

פגיעה בתאונת עבודה היא אירוע שיכול לזכות אתכם בפיצויים לא מעטים, אולם כדי שזה יקרה עליכם לקבל ייעוץ וליווי של עורך דין מהתחום. כאן קיבלתם סקירה על הדברים שחשוב לעשות לפני בחירת עורך דין.

אדם עבר תאונה במהלך העבודה

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם