חמישה גורמים עיקריים לתאונות דרכים בארץ

כולנו יודעים כי תאונות דרכים הן תופעה נפוצה וכאובה. בכבישי ישראל נדיר שחולף יום ללא תאונה קטלנית הגובה קורבנות בנפש, ותאונות פחות חמורות, שגורמות בעיקר לנזק לרכוש ועומסי תנועה ליתר הנהגים הן עניין שגרתי הרבה יותר. נדמה שהסיכוי למעורבות בתאונת דרכים הולך וגובר. מה גורם לתאונות דרכים?

תאונות דרכים הן נושא כאוב. כבישי ישראל נסתמים לעתים קרובות בשל תאונות, וכמעט כל יום נהרג אדם, בין אם הולך רגל או נהג, ואפילו לא תמיד באשמתו. מהם הגורמים העיקריים לתאונות הדרכים הנפוצות כל כך? כל התשובות באתר oron-law.co.il .

 

שימוש בטלפון בזמן נהיגה

נהיגה דורשת ריכוז בלתי פוסק בכביש. יחד עם זאת, לצערנו, רבים הם הנהגים שאינם מרוכזים בנהיגתם באופן מלא, אלא בוחרים לחלק את הקשב שלהם בין הכביש, על כל אתגריו, החל מתקשורת עם נהגים אחרים וכלה בניווט יעיל ליעדם, ובין שיחות דחופות, במקרה הטוב, וגניבת מבטים לטלפון, במקרים חמורים עוד יותר.

 

נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים

נהיגה בשכרות, או תחת השפעת סמים, היא פעולה מסוכנת ולא אחראית. כאשר אנחנו שתויים או נתונים תחת השפעה של סם זה או אחר, זמן התגובה שלנו ארוך יותר והתפיסה המרחבית שלנו חדה פחות, מה שכמובן מתנגש עם פעולת הנהיגה שדורשת כושר שיפוט וקבלת החלטות מידית. זו כמובן אחת הסיבות לכך שתאונות נפוצות עוד יותר בסופי שבוע ובלילות, שכן אלו הזמנים בהם, גדל מספרם של אלו הנוהגים תחת השפעת אלכוהול.

 

נהיגה בעייפות

אמנם, עייפות אינה עבירה ולא ניתן להרשיע עליה, אבל היא גורם מהותי למדי בהתנהגויות לא אחראיות בכביש, וזו, למשל, הסיבה לכך שנהגים מקצועיים מוגבלים באורך המשמרת שלהם. נהג עייף, שלא ישן מספיק, עשוי למצוא עצמו חולם, נוהג "על אוטומט" ובקשב חסר, מה שלצערנו מוביל לא אחת לתאונות.

 

נהיגה במהירות מופרזת או במהירות שאינה מתאימה לתנאי הדרך

מהירות מופרזת היא מהירות שעוברת את המהירות המותרת, המשתנה בהתאם לסוג הכביש ולתנאיו. נהיגה מהירה כשלעצמה אינה בהכרח הגורם לתאונה, אלא שככל שהמהירות בה נוסע כלי הרכב גבוהה יותר, הרי שהתנגשות בו מסוכנת יותר ותוביל לנזקים יותר חמורים.

אלא שמהירות לא מתאימה אינה רק מהירות הגבוהה מהמותר בחוק. נהיגה דורשת הפעלת שיקול דעת והתאמת מהירות הנסיעה לתנאי הדרך והכביש – גשם, עבודות, נהיגה בסביבת מסגרות לימוד ועוד.

 

התפרצות לנתיב

יכולות להיות צורות שונות ומשונות של התפרצות לנתיב הנסיעה – החל מיציאה מהירה מדי מחנייה, דרך אי מתן זכות קדימה, כניסה מהירה מדי לכיכר תנועה, ועוד ועוד. במקרים אלו, בהם הנהג מתפרץ, ונהג אחר לא מספיק, או שאינו יכול, לפנות לו מקום, עשויה בהחלט לקרות תאונה. לצערנו, בארצנו בה הנהגים ממהרים, היעדר הסבלנות בא לידי ביטוי פעמים רבות גם בהתפרצות לנתיב או לכביש, מה שגורם לתאונות רבות.

תאונות דרכים

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עורך דין תעבורה
עורך דין תעבורה
חמישה גורמים עיקריים לתאונות דרכים בארץ

כולנו יודעים כי תאונות דרכים הן תופעה נפוצה וכאובה. בכבישי ישראל נדיר שחולף יום ללא תאונה קטלנית הגובה קורבנות בנפש, ותאונות פחות חמורות, שגורמות בעיקר לנזק לרכוש ועומסי תנועה ליתר