עורך דין תעבורה – עונשים, כללים וחוקים שצריך להכיר

.כל נהג צריך להכיר את דיני התעבורה אשר כוללים עונשים וחוקים, וזאת על מנת להימנע מהליך פלילי. להלן כל הפרטים

עבירות תנועה – מהן סוגי העברות?

עבירות תעבורה מתרחשות מדי יום בכל רחבי הארץ, בדרגות חומרה כאלו או אחרות. חשוב לזכור בנקודה כי לרוב ישנו קשר ישיר בין רמת חומרת העברה אשר הוגדרה, לבין רמת המסוכנות. ככל שהעבירה אותה ביצעתם חמורה יותר, כך שסביר שהעונש יהיה חמור. יתרה מכך, לאור העובדה כי במדינת ישראל מתרחשות מדי יום עשרות תאונות דרכים, לעיתים גם קטלניות, אנו עדים לכך שבתי המשפט נוטים להחמיר וזאת על מנת להרתיע נהגים אחרים מביצוע העברות הללו. על כן, ייתכן מצב בו תאלצו להמיר את סעיף האישום לסעיף קל יותר, אשר ישפיע באופן ישיר על העונש, במידה ואכן נמצאתם כאשמים. העבירות השכיחות ביותר הן כמובן נהיגה בשכרות, כאשר החוק למעשה מגדיר מי הוא אדם שיכור בארבעה סעיפי משנה. בנוסף, עבירה נפוצה ביותר היא נהיגה ללא רישיון אשר נחלקת לכמה רמות של חומרה, כמו גם מהירות מפורזת, עקיפה מסוכנת ועוד. חשוב לזכור כי בכל מקרה בה עברתם על אחד מהחוקים, ישנה חשיבות רבה להיוועצות עם עורך דין תעבורה וזאת לאור העובדה כי ייצוג משפטי הולם יכול להפחית במידה משמעותית מחומרת העברה, עד לזיכוי מוחלט.

מצלמות מהירות

 כללים שחשוב להכיר בכל הקשור לעברות תעבורה

עברות תעבורה ככל הן עברות אשר החוק רואה בהן כחמורות מאוד, וזאת לאור הסיכון אשר נשקף לציבור. לצערנו, נהיגה בשכרות בישראל הפכה לנפוצה יותר מאי פעם, כאשר מדי שבוע נעצרים עשרות בני אדם בחשד כי נהגו תחת השפעת אלכוהול. על כן, במידה ונתפסתם כאשר עליתם על ההגה לאחר שתיית אלכוהול ישנם מספר כללים חשובים שיש לעמוד בהם, כפי שמסביר עו"ד ערן בן עמי. ראשית כל, מסביר עו"ד בן עמי כי ישנה חובת הזדהות בפני השוטר, ועל כן חשוב להציג תעודת זהות כמו גם את הביטוח של הרכב בעת המעצר. בנוסף, יש לבצע את בדיקת הינשוף, אולם לקחת בחשבון כי מדובר בבדיקה אשר רמת המהימנות שלה נמוכה, ועל כן ניתן לקבוע במקרים מסוימים בבית המשפט כי הבדיקה לא התבצעה כראוי, ובכך להוביל לזיכוי או הפחתה של סעיפי האישום. בכל מקרה, חשוב מאוד להתקשר באופן מידי עם עורך דין אשר מתמחה בתחום, וזאת על מנת שתוכלו לקבל ליווי משפטי החל מתהליך החקירה ועד המשפט עצמו, באם אכן הוא מתרחש.

קבלת ליווי משפטי לכל אורך התהליך – באמצעות עו"ד ערן בן עמי

אם נתפסתם כאשר בדמכם אלכוהול או הסתבכתם בדיני תעבורה, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם עו"ד ערן בן עמי במספר 052-2526277 או באתר http://www.tabura.co.il.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם