תאונת דרכים קלה – מהם הדרכים לקבל פיצוי בגין התאונה?

לצערנו הרב הסטטיסטיקה לגבי תאונות דרכים במדינת ישראל אינה מעודדת.

מרבית הנתונים המפורסמים הינם אודות תאונות קשות וקטלניות וכמו בסטטיסטיקה כך גם באלך הרוח הכללי ישנה התעלמות קלה מנושא תאונות הדרכים הקלות.

כך גם בתחום קבלת הפיצויים.

 

מה ההשלכות של תאונת דרכים קלה

תאונת דרכים קלה יכולה להיות מסוגים ורמות חומרה שונות. במקרים רבים תאונות קלות אינן גוררות פגיעה בגוף, או שמא מדובר בפגיעה מינימלית ביותר. אך באמירה זו טמונה הטעות של הציבור הרחב.

אומנם בתאונות דרכים קלות אין הרוגים ולרוב גם אין פצועים קשה, אך, מעורבים רבים בתאונות דרכים קלות יחוו פגיעה אורתופדית בגב, צוואר או גפיים ואף עשויים לחוות פוסט טראומה.

 

פיצוי כספי

פיצוי בגין תאונת דרכים קלה נשמע כמו משהו טריוויאלי מאוד. הרי לפי החוק במדינה, כל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים, הולך רגל או נוסע ברכב, זכאי לקבל פיצוי בגין הנזק שנגרם לו. בדיוק בשל החוק הזה קיים ביטוח החובה.

עם זאת, אנשים רבים אשר עוברים תאונות דרכים קלות, מזלזלים בערך הפציעה והפגיעה הכללית אותה ספגו ואינם דורשים את הפיצויים המגיעים להם.

 

על מה ניתן לקבל פיצוי כספי

בדרך כלל פיצוי בגין תאונות דרכים כולל בתוכו החזר טיפול רפואי, פיצויי על אובדן כושר עבודה או על אובדן ימי עבודה, פיצוי על פגיעה נפשית ועל עוגמת נפש.

ההיבטים הספציפיים, המאפשרים את קבלת הפיצוי משתנים מאירוע לאירוע וכמובן לפי חומרת הנזק.

 

בעל מקצוע

כמו בכל תחום, גם בנושא תביעת פיצויים רצוי ומומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום זה. עורך הדין ידע להכווין אתכם לבדיקות ומסמכים החסרים, יטפל בבירוקרטיה וידאג שתקבלו את הפיצוי המלא שמגיע לכם.

מומלץ לפנות לעורך דין בהקדם אפשרי וזאת כדי לקבל ממנו את ההכוונה המקצועית הרלוונטית כבר מהרגע הראשון.

 

מה נדרש בכדי לקבל פיצוי?

גם לשאלה זו התשובה הספציפית משתנה בין מקרה למקרה. אך בכלליות ישנה דרישה לקבל את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים. הדבר כולל מסמכים מהטיפול הראשוני שקיבלתם, בין אם מדובר על טיפול של מד"א ולאחר מכן בית חולים, או אם פניתם בעצמכם לבית חולים או מרפאה בקהילה.

חשוב מאוד לפנות בהקדם לקבלת טיפול רפואי, פנייה מאוחרת לקבלת טיפול יכולה לפגוע בבריאותכם האישית וגם לפגוע בסיכויי קבלת הפיצויים מחברת הביטוח. כל פגיעה שתתגלה זמן רחוק מן התאונה יהיה קשה מאוד לקשרה לאירוע עצמו.

אל מול הפגיעה והפציעה שלכם תדרשו לבצע בדיקות רפואיות, גם כאן מדובר בתהליך שנדרש הן לצורך הטיפול בכם והן לצורך הטיפול בתביעה. שימו לב, שנגשתם לכל הבדיקות הנדרשות וגם כאן שווה להתייעץ עם עורך הדין לקבלת מידע ממנו על אילו בדיקות עשויות להיות חסרות.

מסמך נוסף שעליכם להציג הינו אישור משטרה, מסמך זה ניתן לקבל במשטרה לאחר דיווח על אירוע התאונה ופרטיו.

 

תאונת עבודה

שימו לב, תאונות דרכים אשר מתרכשות בדרך לעבודה, בחזור ממנה או בנסיעה הקשורה בעבודה, נחשבת לתאונת עבודה ועשויה לזכות אתכם בפיצוי מהביטוח הלאומי.

בכל מקרה פרטני מומלץ וחשוב להיעזר ולהתייעץ עם מומחה כדי לבצע את התהליך בצורה היעילה, הטובה והמהירה ביותר.

פיצוי בגין תאונת דרכים קלה

 

התנגשות חזיתית

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם