כיצד נקבע שכר טרחה של עורך דין תאונות דרכים?

שכר הטרחה של עורך דין תאונת דרכים הוא נגזרת של הסכום אותו מקבל נפגע תאונת דרכים. כיצד הוא נקבע ומה חשוב לדעת בנושא? להלן הפרטים.

 

שכר טרחה של עורך דין תאונת דרכים: איך הוא נקבע?

נפגעי תאונת דרכים פונים ע"פ רוב לעורך דין תאונות דרכים, לצורך קבלת ייצוג וייעוץ משפטי הנוגע להליך התביעה. חשוב לציין כי בכל התקשרות עם עורך דין, גובים שכר טרחה. לשכת עורכי הדין קבעה תעריף מקסימאלי אותו יכול עורך הדין לגבות, מתוך סכום הפיצוי אותו קיבל המיוצג. לכן, ע"פ סעיף 16 לחוק פיצויים לנפגעי תאונת דרכים עורך דין יכול לגבות עד 8% מהסכום אותו קיבל לחשבון הלקוח ואילו מדובר בהליך משפטי אשר התנהל בין כתלי בין המשפט, זכאי עורך הדין לגבות כ 13% מהסכום אותו קבע השופט בהליך המשפטי הנוגע לתאונת דרכים.

 

הגבלות על שכר טרחה לעורכי דין

חשוב לזכור כי בשונה מתחומים אחרים, תחום המשפט הוא תחום מפוקח הן ע"י בתי המשפט והן ע"י לשכת עורכי הדין. עורך דין איננו יכול לגבות שכר טרחה כפי רצונו, אלא בהתאם לרף: שכר הטרחה עצמו מחושב ע"י הסכום אותו קיבל הלקוח מבית המשפט, וכן הוצאות בית משפט אותו קובע השופט. במידה ואכן התקיים הליך משפטי במסגרתו השופט פסק סכום פיצויים, זכאי עורך הדין לגבות כ 13% מהסכום אותו קיבל הלקוח. במידה ומדובר בהליך אשר התבצע בגישור וללא התערבות של בית משפט, שכר הטרחה יהיה כ 8% – הרף הנמוך ביותר. במידה והוחלט להגיע לפשרה בזמן תהליך משפטי,שכר הטרחה יהיה כ 11%. חשוב לציין כי מדובר בסכומים אשר כוללים תוספת של מע"מ, ולכן יש להכיר גם את העלויות הללו. בנוסף יש לקחת בחשבון כי עורך הדין רשאי לגבות הוצאות בית משפט בעבור שעות עבודה, ייצוג משפטי וכן הוצאות שונות אשר כרוכות בניהול התיק – בהתאם לזמן אותו הקדיש לתיק האישי שלכם, ולכן רוב עורכי הדין גובים הוצאות נוספות בהתאם לשעת עבודה. עורך דין תאונות דרכים שכר טרחה נקבע בהתאם לפרמטרים הללו, ולכן חשוב להכיר את הנושא לקראת תהליך משפטי או תהליך של גישור אשר מתבצע באמצעות עורך דין.

 

מדוע חשוב לקבל ייצוג של עורך דין?

על אף כי חלק מהסכום אותו תקבלו כנפגעי תאונת דרכים יעבור לעורך הדין, עדיין מדובר בסכום פעוט אשר מהווה השקעה משתלמת. הסיבה לכך היא ניסיונו כמו גם הייצוג המשפטי אותו תקבלו לצורך מימוש מלוא הזכויות שלכם, כנפגעי תאונת דרכים. משרד מוטי ארד הוא משרד מוביל אשר מתמחה בתחום ופועל ע"פ חוק לגבי גובה שכר הטרחה. נפגעתם בתאונת דרכים ואתם מתלבטים מה לעשות? חייגו למספר 03-5166900 לצורך קבלת סיוע משפטי.

התנגשות של שני מכוניות

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם