רשלנות רפואית – מדריך

רשלנות רפואית היא אחת התביעות הנפוצות ביותר. כל מה שרציתם לדעת על רשלנות רפואית – במדריך הבא.

רשלנות רפואית – אחת מהתביעות הנפוצות ביותר

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה מטאורית באחוזים של הגשת תביעות בגין רשלנות רפואית. למעשה, כאשר בוחנים את הנתונים ניתן לראות באופן ברור כי המודעות הציבורית הן בישראל והן בעולם עלתה בנוגע להליכים רפואיים אשר גרמו בסופו של דבר לנזקים בעבור המטופל, בין אם באופן תמידי או באופן זמני. על מנת להגיש רשלנות רפואית יש להוכיח כי הרופא המטפל חרג ממבחן "הרופא הסביר", כלומר – הרופא המטפל סטה מסטנדרט הטיפול הסביר וכתוצאה מכך נגרם למטופל נזק.

כיצד נוכיח רשלנות רפואית?

על מנת להוכיח כי אכן התרחשה רשלנות רפואית השלב הראשון הוא בפנייה למשרד אשר מתמחה בתחום, כאשר המשרד המוביל כיום הוא משרד פייל ושות' אשר לו וותק של 20 שנה בטיפול במקרים דומים. לאחר פנייה למשרד תתבצע הערכה ראשונית האם אכן קיים קשר סיבתי בין ההתרשלות לבין הנזק שנגרם למטופל, כמו גם להוכיח כי התנהלותו של הרופא הייתה רשלנית. על מנת להוכיח זאת יש לקבל חוות דעת מרופא מומחה אשר עוסק באותו תחום שבו נעשה הטיפול הרפואי, וזאת כדי לבסס את הטענה כי אכן הרופא או הצוות המטפל התרשל בזמן הטיפול הרפואי וכתוצאה מכך נגרם נזק למטופל. עו"ד דוד פייל, מומחה לתחום נזיקין מסביר כי בתי המשפט נוטים בשנים האחרונות לקבל תביעות רשלנות רפואית, זאת משום שמדובר בתופעה אשר יש למגר אותה באופן מידי ועל כן בית המשפט נוטה לקבל תביעות רשלנות רפואית, זאת בתנאי כי אכן מכלול הראיות מאשש את דבר הרשלנות.

רופאה

מהו גובה הפיצוי אותו ניתן לקבל ברשלנות רפואית?

גובה הפיצוי בנוגע לרשלנות רפואית משתנה בהתאם למספר פרמטרים, כאשר העיקרון המנחה את בית המשפט בזמן מתן ההכרעה הוא ע"פ העיקרון של השבת המצב לקדמותו. כלומר, כספי הפיצויים נקבעים בהתאם לחומרת המצב כמו גם היקף הנכות, וזאת בשכלול של גיל המטופל, הכאב אותו הוא חווה, הוצאות רפואיות כמו גם הפסד השתכרות ועוד.

תביעת רשלנות רפואית – בעזרת משרד פייל ושות'

חשוב לזכור כי תביעת רשלנות רפואית עלולה לקחת גם שנים, זאת בהתאם לנסיבות המקרה ובהתאמה למורכבות שלו. לכן, על מנת לקצר את ההליך כמו גם לקבל ייצוג משפטי הולם אל מול הגופים השונים משרד פייל ושות' מעמיד לרשותכם את מיטב עורכי הדין בתחום אשר יעניקו לכם ליווי צמוד החל מהשלב הראשוני של הערכת סיכויי התביעה וגובה הפיצוי המגיע לכם ועד לסיום התהליך המשפטי אשר בסופו תוכלו לקבל את הכספים המגיעים לכם ע"פ חוק. לקבלת פרטים נוספים, היכנסו לאתר בכתובת https://www.df-law.co.il השאירו פרטים באתר ועורך דין יחזור אליכם.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רפואה
עורך דין רשלנות רפואית
רשלנות רפואית – מדריך

רשלנות רפואית היא אחת התביעות הנפוצות ביותר. כל מה שרציתם לדעת על רשלנות רפואית – במדריך הבא. רשלנות רפואית – אחת מהתביעות הנפוצות ביותר בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה מטאורית