רשלנות רפואית כתוצאה מטיפול בצבא

כולנו פונים לקבלת טיפול רפואי כזה או אחר במהלך החיים שלנו, במטרה לצאת מחוזקים ובריאים יותר. לצערנו, בלא מעט מקרים מתרחשת מציאות קצת אחרת והטיפול הרפואי נגמר בנזקים וכאבים. מקרים כאלו יכולים בהחלט להיחשב כרשלנות רפואית. במאמר זה נראה מהן השלכות מקרה הרשלנות הרפואית כתוצאה מטיפול בצבא

 

מה נחשב למקרה רשלנות רפואית?

בין אם מדובר בילדים ובין אם במבוגרים, כולנו פונים בשלב כזה או אחר בחיינו לקבלת טיפול רפואי, במטרה לצאת מחוזקים ובריאים. מטבע הדברים, טיפולים רפואיים, בטח אלו המורכבים, כוללים מרכיב סיכון כלשהוא אותו המטופלים צריכים לקחת בחשבון וכאן עולה השאלה – מה נחשב אם כן מקרה של רשלנות רפואית?

ניתן להבין אם כן, כי לא כל מקרה בו נגרם לנו נזק כתוצאה מטיפול רפואי ייחשב כמקרה רשלנות רפואית ולמעשה, הגדרת מקרה רשלנות רפואית נוהגת לאופי הטיפול שקיבלנו. ככל והטיפול חורג מהנורמות הסבירות והמקובלות באותו מקרה, הרי שניתן להגדיר זאת כמקרה רשלנות רפואית, כאשר מומלץ לבחון כל מקרה לגופו עם גורם מקצועי – עו"ד ישר יעקובי.

 

רשלנות רפואית כתוצאה מטיפול בצבא

בהתאם לסוגי הטיפולים והפרוצדורות הרפואיות השונות, כך גם ניתן להצביע על מקרי רשלנות רפואית שונים ומגוונים, המתחילים בשלבי הייעוץ המקדים, דרך הטיפול וביצוע הפרוצדורה הרפואית עצמה ועד בשלבים שלאחר הטיפול והמעקב הרפואי הנדרש. בין המקרים השכיחים של רשלנות רפואית, נמצאים גם מקרי רשלנות רפואית המתרחשים בצבא.

הזכות לקבלת טיפול רפואי הולם עומדת לכל חייל, הן בשירות הסדיר והן בשירות קבע ומילואים, אך לצערנו, מקרי רשלנות רפואית יכולים בהחלט להתרחש גם במסגרת הצבאית. רשלנות רפואית כתוצאה מטיפול בצבא יכולה להתרחש במגוון מצבים ולהלן כמה מהמקרים השכיחים ביותר: אבחון שגוי / מאוחר, טיפול לא מתאים, הימנעות מהפניה לרופא מומחה ועוד.

 

כיצד ניתן להוכיח רשלנות רפואית כתוצאה מטיפול בצבא?

על מנת להוכיח רשלנות רפואית ולהגיש תביעת נזיקין לקבלת פיצויים בהתאם, חשוב להוכיח שלושה פרמטרים עיקריים: קיומו של הנזק, יסוד הרשלנות והקשר הסיבתי שביניהם. בעוד שאת קיומו של הנזק ניתן להוכיח על פי מסמכים רפואיים, הרי שלגבי שני הפרמטרים האחרים מדובר במשימה מורכבת ומאתגרת יותר, אותה ניתן לצלוח בעזרת עו"ד מומחה בתחום.

 

תביעת רשלנות רפואית שנגרמה בצבא

על מנת למקסם את סיכויי הצלחת תביעת הרשלנות הרפואית ולסייע לעורך הדין לבסס את עילת התביעה בצורה ברורה וחד משמעית, יש לדאוג לתיעוד מקיף ומפורט של האירוע, לרבות עדויות כתובות מחיילים אחרים שנכחו באירוע ולהמציא את כלל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים, שאת ממצאיהם מומלץ לגבות בחוות דעת של רופא מומחה.

 

לסיכום

רשלנות רפואית הנגרמת בעקבות סטייה מנורמות הטיפול הסבירות, יכולה להתרחש גם במסגרת הצבאית, בין השאר כתוצאה מאבחון שגוי/מאוחר, טיפול לא מתאים והימנעות מהפניה לרופא מומחה. על מנת להוכיח שאכן מדובר ברשלנות רפואית יש להוכיח את קיום הנזק, יסוד הרשלנות והקשר שביניהם ולהיעזר בשירותיו של עו"ד מומחה ומנוסה בתחום.

רשלנות רפואית

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רשלנות רפואית
עורך דין צבאי
רשלנות רפואית כתוצאה מטיפול בצבא

כולנו פונים לקבלת טיפול רפואי כזה או אחר במהלך החיים שלנו, במטרה לצאת מחוזקים ובריאים יותר. לצערנו, בלא מעט מקרים מתרחשת מציאות קצת אחרת והטיפול הרפואי נגמר בנזקים וכאבים. מקרים