רשלנות רפואית בניתוחי עיניים: איך מגישים תביעה?      

ניתוח עיניים הוא פרוצדורה מורכבת ועדינה, בדומה לניתוחים אחרים. יש סיבות שונות לביצוע ניתוחי עיניים, כמו ניתוח להסרת משקפיים, ניתוח להסרת קטרקט ועוד, אבל ניתוח עיניים נושא עימו סיכונים שונים, אשר חלקם בלתי נמנע ואילו חלקם האחר נובע מרשלנות רפואית.

אז כיצד תדעו אם אתם סובלים מנזק שמקורו ברשלנות רפואית ואיך פועלים במקרה כזה?

 

מקרים של רשלנות רפואית בניתוח עיניים

אם יש לכם חשד כי נפגעתם בגלל רשלנות רפואית בניתוח עיניים, חשוב להכיר את הנושא על בוריו ככל האפשר ולקבל כמה שיותר מידע על רשלנות רפואית בניתוח.

אך לפני הכל – הנה כמה מקרים לדוגמא, של רשלנות רפואית בניתוח עיניים:

 

רשלנות בניתוח עיניים בגלל אבחון לקוי

לפני כל ניתוח יש לערוך סדרה של בדיקות ואבחונים. ביצוע הבדיקות הללו בתנאים לקויים, עם ציוד לקוי, בהיסח הדעת ואפילו רישום לקוי של האבחון, יכולים להביא לתוצאות הרות אסון.

 

רשלנות בגלל חוסר אבחון

רשלנות באבחון יכולה להתרחש גם בגלל בחירה של הרופא להתעלם מתלונות המטופל, או תוצאות בדיקה, המעידות על נוכחות בעיה. משום כך, המטופל עשוי שלא לקבל את הטיפול המתאים לו. מצבו עשוי להחמיר והוא צפוי להמשיך לסבול ללא צורך, עד לקבלת הטיפול המתאים.

 

רשלנות רפואית במהלך ניתוחי עיניים

ניתוחי עיניים יכולים להתבצע כחלק מטיפול אסתטי, כמו טיפול לייזר להסרת משקפיים, ניתוח פלסטי להרמת עפעפיים, או שינוי צורת העין וכן הלאה.

ניתוחי עיניים מתבצעים גם מסיבות רפואיות, כמו ניתוח קטרקט, ניתוח גלאוקומה, ניתוח לפתיחת תעלת דמעות חסומה ועוד.

רשלנות במהלך ניתוחי עיניים יכולה להתרחש בגלל ציוד לקוי הנמצא בשימוש בחדר הניתוח, בגלל צוות שדעתו מוסחת ואינו מרוכז בניתוח, בגלל חיטוי לקוי של המכשירים לפני הניתוח, אשר הוביל להתפתחות זיהומים וסיבוכים, עד כדי סיכון חיי המטופל.

 

הכנה לתביעה בגין רשלנות בניתוח עיניים

כמו בכל תביעת רשלנות רפואית, יש להוכיח כי המטופל סובל מנזק, כי הנזק נגרם ישירות בגלל רשלנות רפואית וכי ניתן היה למנוע את המקרה על ידי פעולה רפואית במסגרת הסטנדרטים המקובלים.

לצורך כך, יש לפנות לעו"ד מתאים לצורך הערכת הסיכוי שלכם לנצח וכן לצורך הערכת גובה הפיצויים האפשרי. יש לאסוף את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים לנושא, יש לשמור תיעוד והקלטה של שיחות עם הצוות הרפואי, לתעד בצילום ובסרטונים את הנזק וכן לקבל חוו"ד רפואית מומחה משפטי בתחום רפואת העיניים. לבסוף, עו"ד מתאים יכול להכין עבורכם כתב תביעה מקצועי, אשר מגדיל את הסיכוי שלכם להצליח במשפט, או לקבל פיצוי הולם במסגרת הסדר.

לסיכום, רשלנות רפואית בניתוחי עיניים עשויה לגרום סבל רבל למטופל ולפגוע באיכות החיים שלו.על כן, חשוב להגיש תביעה מנומקת היטב, מגובה בראיות מתאימות. לכן, מומלץ לפנות לעו"ד מתאים בהקדם.

 

משקל

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם