מה הדברים החשובים שצריך לדעת לפני רכישת נכס?

עומדים לרכוש נכס מקרקעין כלשהו? רכישת נכס כזה יכולה להיעשות ממספר סיבות. המטרה של רכישת הנכס יכולה להיות לצרכי מגורים אך גם לצרכי השקעה. כאשר יש לכם הון עצמי מספיק גבוה, תוכלו לרכוש את הנכס באמצעות הלוואה מהבנק הקרויה משכנתא. אם אתם אמידים ובעלי הון, ייתכן שתוכלו לרכוש את הנכס ללא הלוואה כלל. למרות זאת, ישנם כמה דברים שחשוב לדעת לפני שרוכשים נכס.

 

רכישת נכס

ישנם סוגים שונים של נכסים. כאשר אדם רוכש נכס, הוא יכול לעשות בו שימוש ככל העולה על רוחו. נכסים שונים מאפשרים שימוש מגוון לאדם שרכש את הנכס. בחלק מהמקרים, רכישת הנכס תעשה למטרות כמו החזקת הנכס והמתנה לעליית הערך הכספי שלו, או הוספה שלו לחלק מקבוצת נכסים קיימת.

נכס יכול להירכש על ידי אדם פרטי או על ידי חברה. בכל אופן, כאשר רוכשים נכסים, יש צורך כמעט תמידי בסיוע מעורך דין. עורך דין נדל"ן למשל הוא עורך דין המסוגל לסייע ברכישה של נכסי נדל"ן. הנכסים הללו יכולים להניב תשואה לבעל הנכס באמצעות השכרה, או באמצעות מכירת הנכס לאחר תקופת השבחה.

 

על שם מי רשום הנכס?

רכישת נכס היא לא דבר פשוט במיוחד. לכן, לפני שרוכשים נכס, חשוב לוודא מספר דברים חשובים. אחד הדברים הראשונים שיש לעשות הוא על שם מי רשום הנכס. ניתן לעשות זאת באמצעות עורך דין. אם מדובר על נכס נדל"ן למשל, עורך הדין יכול לבדוק בטאבו האם הנכס שאתם עומדים לרכוש רשום על שמו של המוכר. אם הנכס לא רשום על שמו, אתם עשויים לשלם סכומי כסף ולא להנות מהזכויות על הנכס שכביכול רכשתם.

 

בדיקה תכנונית

כשמדובר בנכסי נדל"ן, חשוב לבדוק את התוכניות המבניות של הנכס. לכל נכס נדל"ן יש תוכנית מקורית. חשוב לראות שקיימת התאמה בין התוכנית המקורית לבין הנכס שאתם עומדים לרכוש. ייתכן שבוצעו שינויים שונים, אך גם כאן חשוב לוודא שהם בוצעו בצורה חוקית. תוספות בנייה למשל יכולות להתגלות כלא חוקיות ולהזיק לכם כשתחזיקו בנכס.

 

האם חלות מגבלות או התחייבויות על הנכס?

רכשתם נכס ולאחר מכן גיליתם שהוא משועבד לבנק? ומה קורה כשרוכשים נכס מאדם שיש לו תיק בהוצאה לפועל? במקרים רבים אנחנו לא מכירים טוב מספיק את מוכר הנכס, ולכן חייב לבצע בדיקות קפדניות, באמצעות עורך דין המתמחה בביצוע הבדיקות הללו ובליווי רכישות נכסים.

 

מחיר

אם אתם מעוניינים ברכישת נכס ספציפי, ייתכן שלא תהיה לכם ברירה אלא לשלם מחיר מסוים. אם אתם מעוניינים ברכישת נכס כללי יותר, כמו דירה בגודל מסוים באזור כלשהו, תוכלו להשוות בין הנכסים השונים שמוצעים למחירה באותו האזור ובכך לחסוך לכם כסף ולרכוש את הנכס הזול ביותר התואם לרצונכם.

עורך דין מקרקעין

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עורך דין מקרקעין
עורך דין מקרקעין
מה הדברים החשובים שצריך לדעת לפני רכישת נכס?

עומדים לרכוש נכס מקרקעין כלשהו? רכישת נכס כזה יכולה להיעשות ממספר סיבות. המטרה של רכישת הנכס יכולה להיות לצרכי מגורים אך גם לצרכי השקעה. כאשר יש לכם הון עצמי מספיק