צוואה הדדית

צוואה הדדית היא צוואה אשר נערכת בין בני זוג, וזאת על מנת להסדיר פרטים מהותיים בנוגע לחלוקת רכוש בעת מותו של אחד מהם. מה צריך לדעת בנושא ומדוע יש לערוך את הצוואה בליווי של עורך דין? להלן הפרטים.

צוואה הדדית – מהי?

צוואה הדדית היא צוואה חוקית אשר משמשת כמסמך משפטי בין בני זוג, וזאת לטובת מצב שבו אחד מבני הזוג ילך לעולמו ותתבצע חלוקת רכוש. חשוב לזכור כי ישנו הבדל משמעותי בין צוואה הדדית לבין צוואת רגילה, וזאת לאור העובדה כי צוואה הדדית היא צוואה בה שני הצדדים מתחייבים באופן עתידי לחלוקת הרכוש. בנוסף, בניגוד לצוואה רגילה, אין יכולת לבטל את הצוואה הדדית, אלא אם כן עוד בימי חייהם של בני הזוג מבקש אחד הצדדים לבטל את הצוואה, או כאשר אחד מבני הזוג נפטר ואילו זה שנותר בחיים מבקש לבטל את צוואתו.

חתימה

מדוע חשוב לערוך צוואה הדדית?

חתימה על צוואה הדדית היא מומלצת בעבור בני זוג אשר רוצים לשמור על היציבות הכלכלית, כמו גם את רמת החיים. בנוסף, צוואה הדדית מסדירה את הנכסים של בני הזוג בעבור הילדים המשותפים, וזאת לאחר פטירה של אחד מבני הזוג. יחד עם זאת, לאור תנאי הביטול הקשים ביותר אשר שונים בתכלית מצוואה רגילה, ישנה חשיבות עליונה לליווי של עורך דין ירושה בירושלים אשר ילווה את בני הזוג לכל אורך התהליך, וזאת על מנת להבטיח כי הליך כתיבת הצוואה כמו גם החתימה תאפשר את הביטחון בעבו בני הזוג, כמו גם גמישות במידה ויתרחשו שינויים בחייהם של בני הזוג, בעיקר כאשר הצוואה נחתמת בגילאים צעירים יותר. לצערנו, אנו עדים לכך שישנם לא מעט מאבקים בבתי המשפט בנוגע לצוואות הדדיות, הן מצד אחד מבני הזוג והן מצד הילדים, ועל כן ליווי של עורך דין אשר הוא הגורם המוסמך והשקול אשר יקבע כיצד לכתוב את הצוואה לשביעות רצונם של הצדדים ולשם הבטחת עתידם יכולה למנוע באופן ממשי את ההתקוטטות המשפטית כמו גם שמירה על האינטרסים המשותפים של בני הזוג.

משרד עורכי דין רמי בביאן ושות' – ליווי משפטי לכל אורך התהליך כתיבת הצוואה ההדדית

משרד עורכי הדין רמי בביאן ושות' נחשב לאחד ממשרדי הנוטריון המובילים בישראל. המשרד, אשר מחזיק בצוות עורכי הדין הטובים ביותר בישראל בכל הקשור לענייניי ירושה יעניק לכם ליווי משפטי וראוי בתהליך של כתיבת צוואה הדדית, תוך שימת דגש על הגשמת השאיפות הכלכליות של כל אחד מבני הזוג וכן לצורך שמירה על האינטרסים הכלכליים, בעת מקרה בו אחד מבני הזוג ילך לעולמו. על כן, אם אתם כעת עומדים לקראת כתיבה של צוואה הדדית, צרו קשר עוד היום דרך המספר 02-5818466 לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
צוואה וכסף
עורך דין משפחה
צוואה הדדית

צוואה הדדית היא צוואה אשר נערכת בין בני זוג, וזאת על מנת להסדיר פרטים מהותיים בנוגע לחלוקת רכוש בעת מותו של אחד מהם. מה צריך לדעת בנושא ומדוע יש לערוך