מתי נוכל לקבל פטור ממס הכנסה כתוצאה ממחלה?

כולנו משלמים מיסים כל הזמן, וזו הדרך שלנו כאזרחים לחלוק בנטל, ולוודא שלמדינה יש תקציב לשירותים השונים שכלל האזרחים צריכים. עם זאת, בנושא זה ישנה התחשבות מצד המדינה במקרים מיוחדים כמו מחלות, תאונות או צרכים אחרים של האדם. במאמר הבא נדבר על האנשים שזכאים לפטור ממס הכנסה עקב מחלות.

 

מס הכנסה: מתי איך כמה ולמה?

מס הכנסה הוא מס החל על ההכנסה (רווחים) של חברות ואנשים פרטיים.  במקרים של מחלה או תאונה עלול להיגרם מצב שאדם לא יכול להכניס רווחים, או שכושר ההשתכרות שלו נפגם. בהתמודדות עם מצבים כאלו, חברות אשר מעורות בחוקי המס והפטורים השונים, כמו בשביל הזכויות, יכולות לעזור לאנשים לקבל החזרים, או פטורים. חשוב לא להיות שאננים ולבדוק את הנושא לעומק, מאחר ומחלות ארוכות טווח או אפילו כרוניות יכולות להימשך זמן רב – והפטור שיגיע איתם יכול לחולל שינוי כלכלי גדול מאוד עבורנו.

 

האם מגיע לי פטור מס הכנסה עקב המחלה?

במקרים מסוימים אדם אשר חלה במחלה והמשיך לעבוד למרות הקושי – זכאי לקבל החזר. זאת כדי לעודד את הכלכלה וההשתכרות ולהקל על עול המס בזמנים קשים. מחלות מסוימות יזכו באחוזי נכות, ומתוקפם גם בהנחות במס הכנסה. מחלות מסוימות, כמו אירוע מוחי או חלילה סרטן, יכולות לזכות באופן אוטומטי ב-100% נכות, ולזכות בפטור ממס הכנסה.

כיסוי רפואי

פטור ממס הכנסה עקב מחלה כרונית

במקרה של מחלות נקודתיות או תאונות – ההשפעה על כושר העבודה יכולה להיות רק זמנית. אבל מחלות כרוניות שמלוות את החולה לאורך כל חייו הן קושי קבוע מסוג אחר. לחץ דם גבוה יכולה להיחשב למחלה כרונית אבל אין זה אומר שהוא מבטל באופן אוטומטי את מס ההכנסה. פטור ממס יגיע לחולה אם סך הנכויות הכולל בתיקו יגיע ל90% ומעלה.

 

מי יכול לעזור לי לבדוק את הפטור?

מדינת ישראל לא חפה מקשיים בירוקרטיים, וכיום ישנם לא מעט גופים וחברות פרטיות אשר יכולות לעזור לנו להשיג פטור ממס הכנסה, ולתווך עבורנו בירוקרטית את התהליך. חברות אלו יכולות גם לעזור בתביעות סיעודיות, פטורים עקב תאונות עבודה, ותביעות קצבה אחרות כמו קצבת נכות כללית.

 

חליתי בעבר, האם אני יכול לתבוע רטרואקטיבית?

אם בעבר מצאתם את עצמכם חולים במחלה קלה, או שנפצעתם עקב תאונה, דעו שזכויותיכם לא נפגעו, גם אם עבר זמן רב מאז. פטור מממס הכנסה (מסיבות רפואיות) יכול להתבצע עד כ-7 שנים, באופן רטרואקטיבי.

 

לסיכום

החיים גדושים בהפתעות, חלקן משמחות כמו לידה או חתונה, וחלקן מצערות כמו מחלה או תאונה, שעלולות להשפיע לרעה על איכות החיים וכושר ההתפרנסות. על ידיהכרה של החוקים, ושימוש בחברות מומחיות לנושא – ישראלים רבים יוכלו לקבל פטור ממס הכנסה עקב מחלות.

חוק מס

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פטור ממס
דיני מיסים
מתי נוכל לקבל פטור ממס הכנסה כתוצאה ממחלה?

כולנו משלמים מיסים כל הזמן, וזו הדרך שלנו כאזרחים לחלוק בנטל, ולוודא שלמדינה יש תקציב לשירותים השונים שכלל האזרחים צריכים. עם זאת, בנושא זה ישנה התחשבות מצד המדינה במקרים מיוחדים