מתי ניתן לתבוע על פציעה בזמן טיסה ומתי לא?

ביטוח נסיעות לחו"ל כולל כיסוי רפואי בחו"ל, אך מי שאחראי על הטיסות הן חברות התעופה. לכן חשוב להבדיל בין השניים. המאמר יפרט מתי ניתן לתבוע על פציעה במהלך הטיסה ומתי לא.

 

באילו מקרים ניתן לתבוע על פציעה בזמן טיסה?

מרגע שהנוסע עולה על המטוס האחריות היא של חברת התעופה. כלומר, כבר בעלייה על מדרגות המטוס, מעידה או החלקה ייחשבו פציעה בטיסה. דוגמאות נוספות הן פציעה בראש מתא מטען שנפתח לפתע או ממזוודה שנפלה ממנו, פציעה מעגלת המזון איתה עוברות הדיילות, כוויה ממזון ושתיה חמה שנשפכים בטעות וכד'.

 

באילו מקרים לא ניתן להגיש תביעה?

אם מדובר באירועים כמו התקף לב, אירוע מוחי או אירועים פנימיים אחרים הקשורים למחלות, לא ניתן לתבוע פיצויים. בדומה לכך, פציעות שהתרחשו לפני ההגעה לדלפק הבידוק או לשער העלייה למטוס. אם למשל הנוסע מחליק בדרך ונפצע הוא לא יהיה זכאי לפיצוי אם עדיין לא הגיע לאזור העלייה למטוס. כלומר, רק אירועים חיצוניים בקרבת המטוס ובתוכו יזכו בפיצוי של חברת התעופה.

 

כיצד מגישים תביעה על פציעה במהלך טיסה?

כאמור, כל תביעה על פציעה שגרמה לנזק פיזי או נפשי במהלך הטיסה או באזור העלייה למטוס, יש להגיש נגד חברת התעופה. את התביעה יש להגיש באמצעות עורך דין המתמחה בתחום ובקיא בכל חוקי התעופה. יש להוכיח שהנזק נגרם כתוצאה מהפגיעה במטוס, לתעד את האירוע, לאסוף עדים ואת כל המסמכים הרפואיים המעידים על כך.

מנגד, חברת התעופה תנסה להוכיח שלא מגיע לנוסע פיצוי ולהטיל את האשמה עליו. עוד אופציה היא שחברת התעופה תגיד שנקטה בכל האמצעים הדרושים כדי למנוע נזק בטיסה ולכן לא מגיע לנוסע פיצוי. אלו סיבות מספיק טובות להגיש תביעה באמצעות עורך דין שמכיר את אמנת מונטריאול וחוקי התובלה האווירית, על מנת שהתביעה לא תידחה באמתלות שונות של חברת התעופה.

 

מתי מומלץ להגיש תביעה?

על פי חוק ההתיישנות הגשת תביעות ברובן נעשות עד שבע שנים. יחד עם זאת, כדי לקבל פיצוי של חברת התעופה יש להגיש את התביעה עד שנתיים מיום המקרה. לאחר מכן לא תקבלו דבר. בין אם מדובר בחברת תעופה בארץ ובין אם בחברה זרה, ההמלצה שלנו היא לפנות לעורך דין בדיני תעופה ונזקין מייד לאחר הפציעה ולקבל ייעוץ משפטי.

 

כיצד לבחור עורך דין דיני תעופה?

עורך דין דיני תעופה עוסק בכל התביעות שמגישים לחברות התעופה כאשר הן נוגדות את חוקי התעופה. לפיכך, חשוב לבחור בעורך דין מנוסה ומקצועי עם הצלחות מוכחות והמלצות חמות. ניתן לשוטט באתרי האינטרנט ולקרוא חוות דעת, לבקש המלצות ממכרים וכד'. לסיכום, פגישה ראשונית עם עורך הדין תיתן לכם אינדיקציה על טיבו ותוכלו להגיש תביעה שהתוצאות שלה יהיו לטובתכם.

פציעה בטיסה

 

 

 

 

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פציעה בטיסה
עריכת דין
מתי ניתן לתבוע על פציעה בזמן טיסה ומתי לא?

ביטוח נסיעות לחו"ל כולל כיסוי רפואי בחו"ל, אך מי שאחראי על הטיסות הן חברות התעופה. לכן חשוב להבדיל בין השניים. המאמר יפרט מתי ניתן לתבוע על פציעה במהלך הטיסה ומתי