משפחות נפגעי תאונות דרכים – מספר דברים שעליכם לדעת

לצערנו, גם זה קורה לפעמים ואנשים מעורבים בתאונות דרכים. לא פעם, המשפחה נותרת להתמודד עם צער ויגון, הוצאות כספיות גבוהות ועוד. משפחות נפגעי תאונות דרכים, כדאי שיהיו מודעות למגוון סוגי הסיוע המדיני שניתן לקבל בעת צרה שכזו.

אם חלילה אתם חלק ממשפחה של נפגע תאונת דרכים, כנראה שאף אחד לא צריך לספר לכם עד כמה החיים עשויים להיהפך למורכבים ברגע. בעוד שאדם מתעורר בבוקר ויודע שהצעד הבא שלו החוצה מהמיטה הוא לכיוון מכונת הקפה, במקרים אחרים אנשים לא יודעים מה יוליד עוד יום. לדאבוננו, התופעה של תאונות דרכים הולכת וגוברת בשנים האחרונות, מה שאפילו הוביל קונצרן נחשב כמו VOLVO להגביל את מהירויות הנסיעה ברכבים שלו. נתון מדהים. המידע הבא בחסות קפיטל מוטורס, שתוכלו למצוא בכתובת: https://www.cmotors.co.il.

 

התופעה של תאונות הדרכים בעולם – מה גורמים שונים עושים כנגד זה?

אנחנו עדים לפעולות רבות ומתווספות, מכיוונם של גורמים רבים – למטרת הפחתת תאונות הדרכים בעולם. אפילו יצרנית רכבים נחשקת ונחשבת כמו וולוו השכילה להבין כי צריך לעשות משהו בנוגע לתאונות הדרכים. החל מהשנה הנוכחית, יצרנית VOLVO החליטה כי הרכבים שמיוצרים מעתה ואילך הולכים להיות מיוצרים עם מגבלת מהירות.

חברת וולוו הכריזה בתחילת 2020, כי כל המכוניות שייוצרו על ידה מעתה ואילך – יוגבלו למהירות של 180 קמ"ש. זאת, כצעד חריף ובלתי מתפשר כנגד התופעה של תאונות הדרכים בעולם. מאחר שתאונות הדרכים מהוות גורם קטל משמעותי על הכבישים, קונצרן VOLVO התגייס למלחמה בכך, מה שעשוי להתפשט אל שאר הקונצרנים של הרכבים.

 

מה אני צריך לדעת אם חלילה מישהו ממשפחתי נפגע בתאונה

אם חלילה נפגעתם בתאונת דרכים, או שמא מישהו ממשפחתכם נפגע בכזאת, חשוב לדעת כי ניתן לתבוע פיצויים. יש לבדוק את הזכויות שלכם אל מול ביטוח לאומי, כמו כן אל מול הרשויות המקומיות. למשל, ישנה הרשות לטיפול במשפחות נפגעי תאונות דרכים.

בנוסף למה שציינו כאן למעלה, חשוב לדעת כי יש לכם גם את השירותים החברתיים ברשויות המקומיות, השירותים לעבודה סוציאלית, את סניפי המוסד לביטוח לאומי ועוד. בכל מקרה שבו אתם צריכים גם תמיכה נפשית ורגשית, יש לנו הצעה מעולה עבורכם.

 

טיפול פסיכולוגי עבור משפחות נפגעי תאונות דרכים

חשוב מאוד לדעת, בימינו ניתן לקבל סבסוד מסוים מקופות החולים על שירותי טיפולים פסיכולוגיים. תוכלו להתייעץ עם פסיכותרפיסטים, כמו כן עם פסיכולוגים קליניים, עובדות סוציאליות שמוסמכות להעביר טיפולים דינמיים ועוד.

בסופו של דבר, כל אחד מאיתנו צריך מישהו לדבר עמו. וכשמדובר עם משפחה של נפגע תאונת דרכים, הצורך עשוי אף לגבור. אם אתם צריכים להתייעץ ולדבר עם איש מקצוע בתחום הפסיכולוגיה, אתם יכולים לפנות אל קופת החולים שלכם ולקבל מידע נוסף. הסבסוד הוא כמעט מלא, מומלץ לבדוק.

 

התנגשות חזיתית

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם