מסורב גט – מהו המעמד ואיך ניתן לטפל בו

לא תמיד נישואים מחזיקים מעמד לאורך זמן ולעיתים בני הזוג מגיעים להחלטה משותפת שיש לפרק את היחסים מסיבות כאלו ואחרות.

אך מה עושים במקרה ורק האישה מעוניינת להתגרש, והבעל לא מעוניין בכך? במקרה כזה, האישה הופכת להיות מסורבת גט.

בהמשך המאמר יפורט מהו מעמד של מסורב גט ואיך ניתן לטפל בו.

 

מסורב גט: מה זה אומר?

לעיתים יחסים זוגיים עולים על שרטון ואחד מבני הזוג רוצה להתגרש מהשני ולהפסיק את מערכת היחסים. במקרה ורק האישה רוצה להתגרש מהבעל אך הבעל לא מעוניין בכך, הוא יכול לסרב לתת לה גט. האישה הופכת להיות מרגע זה מסורבת גט, משום שעל פי היהדות ללא קבלת גט מהבעל לא ניתן לבצע הליך של גירושין. שימו לב שזה גם יכול להיות הפוך: לעיתים הבעל מעוניין להתגרש מאשתו והיא זו שמסרבת לקבל את הגט ממנו. במקרה זה הבעל נחשב למסורב גט. אך מה עושים כדי לפתור את הבעיה?

 

מסורב גט: מדוע זה לא בסדר

בין אם מדובר בבעל ובין אם מדובר באשה, להימצא במעמד של מסורב גט אינו דבר נעים ואף עלול להביא אתו מצוקה ממושכת. הדבר גורם לכך שאחד מבני הזוג רוצה להמשיך הלאה בחייו ואף להקים משפחה חדשה עם אדם אחר, אך כל עוד לא קיבל גט או שהצד השני סירב לקבל את הגט, שני בני הזוג לשעבר עדיין נחשבים לבני זוג ואינם יכולים להינשא לאחרים.

 

איך ניתן לפתור את בעייתו של מסורב הגט

אם אתם נמצאים במעמד של מסורב גט, מומלץ לפנות לעו"ד גירושין המתמחה בבעיות מסוג אלו. עו"ד גירושין המתמחה בהליך הגירושין הסבוך לפרטי פרטיו, יוכל ללוות את בן הזוג אשר סובל ממעמד של מסורב גט, לעזור לו לקבל את זכויותיו ולצאת מהמצב הסבוך שהוא נמצא בו. חשוב לבצע בחירה נכונה כאשר מתלבטים לאיזה עו"ד גירושין כדאי לפנות, כדי לוודא שאתם נמצאים בידיים בטוחות.

 

מה אפשר להפעיל נגד סרבני גט?

בית המשפט יכול להפעיל נגד סרבני גט (כלומר בני הזוג אשר מסרבים לתת את הגט או לקבלו) סנקציות שונות. בין היתר, ניתן לפתוח הליכים פליליים נגד סרבני הגט, למנוע את רישיונו וחשבון הבנק של סרבן הגט ואף את יציאתו מן הארץ. ניתן בנוסף לבטל זכאות למזונות (אם האישה היא סרבנית גט) או להעלות את מחירם (אם הגבר הוא סרבן גט). עו"ד גירושין מקצועי יוכל להילחם על כך שסרבן הגט יקבל את הסנקציות המגיעות לו.

 

לסיכום

סרבנות גט הינה תופעה מצערת אשר גורמת למצוקה רבה לבן הזוג הסובל ממנה. עו"ד גירושין מקצועי יכול להבטיח פתרון שיביא להחזרת שלוות הנפש והבטחון של מסורב או מסורבת הגט.

 

עורכי דין מקצועיים

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ציוד משפטי
עורך דין גירושין
מסורב גט – מהו המעמד ואיך ניתן לטפל בו

לא תמיד נישואים מחזיקים מעמד לאורך זמן ולעיתים בני הזוג מגיעים להחלטה משותפת שיש לפרק את היחסים מסיבות כאלו ואחרות. אך מה עושים במקרה ורק האישה מעוניינת להתגרש, והבעל לא