מי צריך תהליך של בוררות?

בעלי עסקים שנקלעים לסכסוך צריכים תהליך של בוררות כדי לחסוך לעצמם זמן, הוצאות וטרחה. במאמר הבא נסביר מה בדיוק המטרות של בוררות וכיצד מנצלים אותן על הצד הטוב ביותר

בוררות עסקית היא כיום הדרך המקובלת והמומלצת ליישב כל סוג של סכסוך או מחלוקת. אם לא רוצים להגיע להליכים משפטיים ולבזבז זמן וכסף, צריך לפנות אל צד שלישי ואובייקטיבי על מנת שיבצע בוררות ויסייע לפתרון הסכסוך בין הצדדים המעורבים.

המידע הקיים באתרים רשמיים כגון https://www.borerut.com למשל מאפשרים להבין טוב יותר מתי כדאי לפנות אל תהליך של בוררות. באופן כללי, גופים עסקיים רבים משתמשים במידע הזה כי הם מבינים שהליך בוררות מייצג עבורם את האלטרנטיבה הטובה ביותר. בזכות הליך בוררות והיתרונות שלו, עסקים וחברות גם בוחרים לשלב בחוזים העסקיים שלהם סעיף שמגדיר אותו כברירת מחדל לכל סכסוך או מחלוקת.

 

כך תדעו שהגיע הזמן לפנות להליך בוררות

מי שהכי צריכים הליכי בוררות הם עסקים שנקלעו למחלוקת ולא רוצים לפתור אותה בין כתלי בית המשפט. במקרים כאלה, המטרה היא לשלב הליכי בוררות כחלק בלתי נפרד מההתנהלות של העסק והניסיון לנצל את היתרונות שלו. כאשר מבצעים בוררות בין בעלי עסקים שיש ביניהם סכסוך או מחלוקת, מקלים על ריכוז כל התהליך תחת קורת גג אחת.

ספציפית יותר, מי שהכי צריכים תהליך של בוררות הם בעלי עסקים שנמצאים בעיצומו של סכסוך בנושאים רגישים ומיוחדים. זה כולל למשל נושאים מתחומי נדל"ן, התחדשות עירונית, הייטק, מיזמים מקומיים, סחר בינלאומי, דיני חוזים וכן הלאה. בכל אחד מהמקרים האלה, מעורבות של צד חיצוני לטובת בוררות אובייקטיבית היא פתרון ששווה המון זמן וכסף.

 

מה ההבדל בין בוררות ובית משפט?

עוד דרך להבין מי צריך תהליך של בוררות היא להשוות בין המאפיינים שלו לבין התהליך הרגיל שמתקיים בין כתלי בית המשפט. מבחינת פרק הזמן למשל, יש יתרון מהותי לתהליך של בוררות ולאופן שבו יודעים לבצע אותו כיום בהתאמה אישית לצרכים של קהל היעד והלקוחות. גם בכל הנוגע לעלויות, בוררות מייצגת תהליך זול ומשתלם יותר. כמו כן, בתהליך בוררות יש אפשרות לבחור מי ינהל את הדיון וינסה לגשר בין הצדדים. זה מטבע הדברים לא קיימים עם משפט רגיל, מה שעלול לפגוע באינטרסים של בעלי עסקים או אפילו של אנשים פרטיים.

 

האם בוררות מתאימה לאנשים פרטיים?

בוררות עסקית מזוהה בדרך כלל עם הסקטור העסקי והמסחרי, אבל אפשר לשלב אותה גם בסכסוך שמתקיים בין אנשים פרטיים. זה קורה למשל לעיתים קרובות עם סכסוכים לגבי זכויות בנייה, בנושאים מהסוג של תמ"א 38 וכן הלאה. בכל מקרה, הדבר החשוב הוא לוודא שמי שלוקחים אחריות על בוררות הם בעלי מקצוע אמינים שזו ההתמחות שלהם.

לוחץ ידיים

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ניירות ייעוץ
כללי
מי צריך תהליך של בוררות?

בעלי עסקים שנקלעים לסכסוך צריכים תהליך של בוררות כדי לחסוך לעצמם זמן, הוצאות וטרחה. במאמר הבא נסביר מה בדיוק המטרות של בוררות וכיצד מנצלים אותן על הצד הטוב ביותר בוררות