איך להתמודד עם מיסי הנדל"ן השונים בכל מדינה?

השקעה בנדל"ן נחשבת בציבור הרחב לאחת מההשקעות הנחשקות ביותר.

הביטחון בהשקעה הוא המפתח להבנת הפופולריות שלה, והוא נובע מהתחושה, הנכונה בחלקה, שנדל"ן תמיד ישמור על ערך מסוים, מאחר ואנשים תמיד יזדקקו למקום לגור ולעבוד בו.

השקעה בנדל"ן מחוץ לגבולות המדינה, מאפשרת לכל אחד להיכנס לעסק. במאמר זה, נדון בהתמודדות עם מיסי הנדל"ן בכל מדינה.

 

בירור מקדים הוא תנאי מפתח לבחינת כדאיות ההשקעה

השקעות נדל"ן בחו"ל הן אפשרות השקעה מפתה במיוחד. בשונה מהשקעות בשוק הנדל"ן הישראלי, השקעות בחו"ל אינן דורשות סכומי עתק, ולמעשה כל אחד יכול להתחיל להשקיע גם בסכומים זעומים. כדי להבטיח שההשקעה תהיה משתלמת, חשוב מאוד לנהל בחינה מדוקדקת לכדאיות ההשקעה, עוד לפני החתימה על החוזה והעברת הכספים.

בחינה זו צריכה לכלול בדיקה של גרף מחירי הנדל"ן באזור הנדון, בחינה של תוכניות פיתוח אזוריות, ובמידת האפשר חיפוש אחר מצב התעסוקה האזורי, והקרבה למקומות כמו מוקדי בילוי, השכלה גבוהה ותעסוקה. חלק מהבירור המקדים, חייב לכלול את מיסי הנדל"ן אשר מטילה כל מדינה.

מיסים אלו יכולים לעשות את ההבדל בין השקעה משתלמת להפסד כספי. כמעט כל מדינה בעולם מטילה מיסים כאלו, כדי להשאיר דירות במחיר אטרקטיבי לטובת האזרחים, כך שמשקיעים מחוץ לגבולות המדינה לא ישתלטו על כלל הנכסים.

 

יש לעבוד עם גורמים בעלי ניסיון במדינה וקשרים למקומיים

הבנה של מנגנוני המיסוי השונים בכל מדינה, יכולה להיות מאתגרת ולדרוש הרבה יותר מדי זמן עבור הישראלי הממוצע, הטרוד בנושאים נוספים. הבעיה יכולה להיות בעיית הבנה של השפה המקומית, וחוסר ידע בנוגע לנהלים השגרתיים. כדי להתמודד עם הבעיה בצורה הטובה ביותר, חשוב מאוד שיהיה לכם קשר לגורם מקומי בעל ניסיון, ובמידת האפשר הכשרה מתאימה.

ניתן לעבוד עם חברות אשר יש להן התמחות במדינת ההשקעה, מאחר ופעמים רבות הן מפעילות צי של נותני שירות מקומיים, אשר יסייעו לחפש את הנכס המשתלם ביותר, ויעבירו מידע בנוגע לאפשרויות פיתוח שלו, ודרישות מיסוי גם של הרשות המקומית, וגם של הממשל עצמו. ניסיון לעשות הכול לבד, יכול לגרום לכך שתרכשו נכס בציפייה שתוכלו לפתח אותו, או למכור אותו בעתיד ברווח, ולמעשה תשלמו מיסים באופן קבוע והשקעתכם תדעך לאיטה.

 

היזהרו מעסקאות אשר נושא תשלום המיסים אינו כתוב בהן באופן ברור

כאשר חותמים על עסקת נדל"ן המתקיימת מחוץ לגבולות המדינה, חשוב מאוד לבדוק שהנכס אכן נמצא בבעלות האדם שטוען שהוא בעליו, ושהחברה עמה אתם פועלים היא לגיטימית, ומתנהלת בצורה מסודרת.

אחד מהדברים אשר חשוב מאוד לבחון כדי לקבל תשובה על השאלות הללו, הוא את תשומת הלב שניתנת במהלך העסקה לנוהלי המקומיים, ובכלל זה למיסי נדל"ן מיוחדים, ולמיסים נוספים כמו ארנונה.

הימנעו מעסקאות בהן נושא זה אינו ברור, מאחר והעניין משליך על התנהלות החברה ברבדים נוספים.

 

רכישת נדל"ן בעסקה

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מיסים, עט ומחשבון
נכסים ומקרקעין
איך להתמודד עם מיסי הנדל"ן השונים בכל מדינה?

השקעה בנדל"ן נחשבת בציבור הרחב לאחת מההשקעות הנחשקות ביותר. הביטחון בהשקעה הוא המפתח להבנת הפופולריות שלה, והוא נובע מהתחושה, הנכונה בחלקה, שנדל"ן תמיד ישמור על ערך מסוים, מאחר ואנשים תמיד