כיצד עו"ד יוכל לסייע לך להוציא פטור ממס הכנסה?

מיסים הם אחת ההמצאות העתיקות בעולם, ולצערנו, הם כאן כדי להישאר. מס רכישה, מע"מ ומה הכנסה הם רק חלק מהמיסים שאנו נדרשים לשלם תמורת האפשרות לחיות במדינה מתוקנת. המיסים חשובים, שכן הם משלמים על רבים מהשירותים שאנו כאזרחים צורכים, אך היינו שמחים אם יכולנו להימנע מתשלום שלהם, בעיקר אם יש לנו קושי שמצדיק זאת. אז כיצד עורך דין יכול לסייע לך להוציא פטור ממס הכנסה?

 

מי זכאי בכלל לפטור ממס הכנסה?

שאלת הזכאות ביחס לפטור ממס הכנסה היא שאלה מורכבת, שכן יש מספר קריטריונים בהם צריך לעמוד על מנת להיות זכאים לפטור הנכסף. אחד הקריטריונים המרכזיים הוא אחוזי הנכות. אדם אשר נפצע או חלה וכעת הוא אינו בכשירות מלאה, עשוי להיות זכאי לאחוזי נכות. אלו בעלי אחוזי נכות גבוהים, עלולים להיות זכאים לאישור פטור ממס הכנסה.

מחשבון פטור ממס הכנסה

איך אני בודק אם אני עומד בשאר הקריטריונים עבור הפטור ממס הכנסה?

כאמור, ישנם מספר קריטריונים שקבעה המדינה וביטוח לאומי על מנת לקבוע מי יהיה זכאי לפטור ממס הכנסה. דרך אחת לבדוק האם אתם זכאים לפטור היא למצוא באתר הביטוח הלאומי רשימה מפורטת של הקריטריונים ולהשוות ידנית. במידה וזה נשמע כמו תהליך ארוך ומייגע, קיימים כלים שונים היכולים לסייע להקל על התהליך, כמו מחשבון פטור ממס הכנסה, שעוזר לבדוק האם אתם זכאים לפטור ממס הכנסה או לא.

 

במידה ואני זכאי אני אוכל להוציא את הפטור בקלות?

כל אדם שיצא לו להתעסק מול אחד או יותר מגופי המדינה השונים בישראל, יודע שתהליך בירוקרטי קל ויעיל הוא מצרך מאוד נדיר במדינתנו הקטנה. הוצאת פטור ממס הכנסה אינו שונה בהיבט זה, ומדובר בתהליך שעלול לדרוש מספר רב של צעדים וזמן רב עד שתוכלו לקבל את האישור הרצוי. הליך זה יכלול שלבים כמו הגשת בקשה מול ביטוח לאומי, ועדות רפואיות על מנת לוודא אחוזי נכות ועוד.

מחשבון פטור ממס הכנסה

אז למה כדאי לשכור עורך דין שיסייע בתהליך?

כמו בכל נושא בחיים, אין חכם כבעל ניסיון. לעורכי דין המתמחים בתחום זה יש ניסיון של שנים ושל עשרות תיקים, מהם למדו והפיקו לקחים בהם הם יכולים להשתמש על מנת לייעל ולזרז ככל הניתן את התהליך. מדובר בהוצאה כספית ולכן רבים ישקלו בכובד ראש האם לשכור את שירותיו של עורך דין, אך כאשר דנים ביתרונות וחסרונות, אסור להקל ראש בחשיבות הידע והניסיון שקיימים אצל עורך דין מנוסה.

 

סיכום

על מנת להוציא פטור ממס הכנסה צריך לעמוד במספר קריטריונים שונים שקבעה המדינה, המרכזי שבהם הוא אחוזי נכות מסוימים. במידה ואתם חושבים שאתם זכאים, שקלו לפנות לעורך דין המתמחה בתחום על מנת לוודא את זכאותכם ולהקל על ההליך הבירוקרטי שיעמוד לפניכם כאשר תיגשו להוציא פטור ממס הכנסה.

מחשבון פטור ממס הכנסה

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם