שלושה דברים שכדאי לדעת לפני ועדה רפואית של ביטוח לאומי

זומנתם לועדה? להלן שלושה דברים שכדאי לדעת לפני ועדה רפואית של ביטוח לאומי שחשוב לדעת על מנת להגיע מצויידים, ערוכים ומוכנים לקראת המפגש עם הרופאים שיכריעו את מצבכם הרפואי על מנת לקבוע לכם אחוזי נכות או דרגת סיעוד שמהם ייגזרו הקצבאות השונות וההטבות הנלוות. בסיוע עורך דין מומחה לתחום תוכלו לצלוח את הועדה בהצלחה, ולמצות את הזכויות שלכם.

 

ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי מזמן את מגישי הבקשה לקצבת סיעוד או נכות לועדה רפואית שתדון בעניינם. מטרתה של הועדה היא לבחון את המסמכים הרפואיים, לבחון את מצבו הבריאותי של האדם, לראיינו ולעיתים גם להעבירו מבחני מסוגלות שונים. היושב בועדה הרפואית יהיה רופא אשר עוסק בתחום הרפואי שבגללו הגשתם את הבקשה. במידה ויש לכם יותר מבעיה רפואית אחת, יופיע בה רופא נוסף, או שתתבקשו להגיש חוות דעת מרופא מומחה לתחום. מותר לכם להיות מיוצגים בועדה על ידי עורך דין. משרד עו"ד ביטוח לאומי חדיד – הלד מתמחה בייצוג מבקשי קצבאות מול המוסד לביטוח לאומ ויילחם עבור הזכויות שלכם כדי שתקבלו את מקסימום הפיצוי המגיע לכם.

 

שלושה דברים שכדאי לדעת לפני ועדה רפואית של ביטוח לאומי

על מנת שתוצאות הועדה הרפואית יהיו מיטביות, להלן שלושה דברים שכדאי לדעת לפני ועדה רפואית של ביטוח לאומי:

  1. יש לכם זכות לייצוג- יש לכם זכות מלאה להביא איתכם לועדה הרפואית עורך דין המומחה לביטוח לאומי. עורך הדין יילחם עבור הזכויות שלכם ויעשה ככל שביכולתו על מנת למקסם את הפיצוי המגיע לכם לפי חוק. בדרך זו לא תצטרכו לעשות דבר פרט לענות על שאלות הרופאים, אם יהיו כאלו, ולעבור בדיקה גופנית, אם תתבקשו.

 

  1. לא תמיד יקראו לכם להופיע בפני הועדה– ישנם מקרים שבהם לא תזומנו לועדה רפואית באופן פיזי אלא תתבקשו להגיש את התיק הרפואי שלכם. בדרך כלל מדובר על מקרים שבהם מסוכן מדי להזיז את מבקש הבקשה, כאשר הוא אינו מסוגל לענות על שאלות או לעבור בדיקה פיזית, או כאשר המקרה כה מובהק עד כי אין צורך לבודקו בעין, דוגמת קטוע שתי רגליים או עיוור בשתי עיניו. במקרה זה חשוב יהיה להתמקד בבניית תיק 'מושלם' מבחינה רפואית ומשפטתית אשר בו כל המסמכים הרלוונטים כדי למנוע עיכובים ודחיות.

 

  1. מותר לכם לערער פעמיים– תוצאות הועדה לא ענו על הצרכים שלכם? לדעתכם נפל פגם בבדיקת העניין שלכם? תוכלו לערער בפני ועדה מיוחדת לערעורים. אם גם הועדה המיוחדת עדיין לא ענתה על הציפיות שלכם ועדיין אתם חושבים שיש מקום לשיפור, ניתן לפנות לבית המשפט לענייני עבודה. זוהי זכותכם המלאה להאבק למיצוי זכויותיכם.

 

כיצד עורך דין טוב לביטוח לאומי יכול לעזור לכם בועדה רפואית?

על מנת לעבור את הועדה הרפואית באופן הטוב ביותר, חשוב שיהיה לצידכם איש מקצוע לייעוץ, ליווי, תמיכה וייצוג, כבר משלב הגשת הבקשה ואפילו עוד לפני כן. בעזרת תיכנון אסטרטגיה נכונה ניתן יהיה להגיש במקביל תביעות פיצויים הן מן המוסד לביטוח לאומי והן מן הביטוחים השונים כדי לדאוג לכם למקסימום כיסוי על פי המגיע לכם. ייצוג בועדה יכול להביא למיצוי ההליך תוך הבטחה כי כל זכויותיכם כמטופלים יישמרו, וכי כל ההיבטים הרפואיים שלכם יילקחו בחשבון וייבחנו. בדרך זו תוכלו לטפל בעצמכם בראש שקט וללא דאגות, ולהניח לעורך הדין להלחם על הזכויות שלכם בזמן שאתם מתאוששים ומחלימים.

ועדה רפואית של ביטוח לאומי

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם