כיצד לבחור עורך דין ירושה? המדריך המקוצר למתלבטים

אלפי עורכי דין בישראל מתמחים בירושות וצוואות. אז כיצד לבחור מביניהם עורך דין ירושה מוביל ומתאים? מתברר שהרמה המקצועית חשובה, אך היא איננה הפרמטר היחידי:

 

בחירה במומחה בלבד

כדי שתוכלו למצוא את עורך דין הירושות המתאים לכם, מומלץ שתתמקדו בעורכי דין שההתמחות הראשית שלהם היא דיני ירושות. כך ההתעמקות והבקיאות שלהם בנושא יהיו גדולים יותר. בנוסף כדאי לבחור בעורכי דין עם ותק של לפחות עשור בתחום. כך תהיו בטוחים שמידת הניסיון שלהם גבוהה מאוד.

 

מקצועי ובעל ראייה רחבה

דיני ירושות נחשבים לתחום מורכב ורגיש, שפעמים רבות מלווה בסכסוכים ואפילו קרעים עמוקים בתוך התא המשפחתי. לעתים קרובות נדרשים עורכי הדין לפעול בתוך עולם שיש לו שפע השפעות חיצוניות, למשל: מאבק בין בני המשפחה שישפיע על הלך הדברים, או ייצוג משפטי מקביל של הצד השני). לכן עליהם לפעול מתוך שיקול דעת מקצועי ורחב כדי להגיע למסקנות ולשאוף לתוצאה הטובה ביותר.

 

אובייקטיביות מלאה לאורך הטיפול

חשוב שעורך הדין שאתם שוכרים יהיה אובייקטיבי. אם עורך הדין נוטה לצד מסוים או שחלילה פועל במרמה, הדבר יגרום להפסדים כבדים ומשמעותיים לטועני הירושה או מי שהיו אמורים להיות זכאים לה בפועל. בדקו מראש האם הוגשו תלונות כנגד עורך הדין שאתם עומדים לפנות אליו, או שלהיפך – יש לגביו רק שבחים והמלצות.

 

היפגשו עם מספר עורכי דין

כדי לבחור עורך דין מתאים לדיני ירושות, מומלץ לשוחח או להיפגש עם כמה עורכי דין. אם תיפגשו עם 3-4 עורכי דין, תקבלו תמונה ברורה יותר לגבי מצבכם המשפטי וחוות דעת מקצועית שמורכבת ממספר זוויות אפשריות. שאלו את עורכי הדין שנפגשתם איתם כיצד יפעלו בסוגיה המשפטית שלכם והאם קיימות להם הצלחות קודמות במקרים דומים.

 

בדקו מי העו"ד המטפל בתיק

אחד הפקטורים הכי מעורפלים לגבי קביעת הייצוג של עורך דין מסוים, הוא מי מטפל בתיק שלכם בפועל? במשרדי עורכי דין, ישנם כמה עורכי דין שמקבלים לידיהם לטיפול ישיר את תיקי המשרד. אמנם עורכי הדין הללו מונחים ומלווים באופן מקצועי וחסר פשרות מצד הבעלים של המשרד, אותו עורך דין מנוסה ומומלץ אליו הגעתם, אך לא לכולם יש די ניסיון וותק שיכולים להשפיע לטובה על התיק.

 

עורך דין ירושה קשוב באמת 

הגענו לסעיף האחרון והחשוב מכל – כימיה אישית עם עורך הדין הנבחר. התרשמות אישית מתכונותיו, מאופיו ומאמינותו של עורך הדין היא תנאי סף לבחירה הסופית שלכם. מערכת היחסים עם עורך הדין עשויה להתקיים למשך תקופה ארוכה וחשוב לוודא שמדובר באדם קשוב, שירותי, שניתן להרגיש בנוח להעלות מולו שאלות ופרטים מיוחדים.

למידע נוסף בדיני ירושות ודרכי הטיפול בנושאי צוואות וירושות, היכנסו לאתר של עורך דין שמחי.

איש משפט

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם