הפרת חוזה בתמ"א 38

חתמתם על חוזה תמ"א 38 והוא הופר? אתם מתלבטים מה ניתן לעשות בנידון? אם כך, כדאי שתדעו שגם בתחום הזה, כמו בכל תחום אחר, ניתן לחשוב על תביעה בגין הפרת חוזה. איך עושים את זה והאם זה כדאי? על כך במאמר שלפניכם.

מהן הסיבות שבגללן לא אחת מופרים חוזי תמ"א 38?

בשנים האחרונות אנחנו רואים שבכל הארץ נעשים פרויקטים של תמ"א 38, כך שברור מדוע גם אתם החלטתם בזמנו לחתום על חוזה כזה. אומנם זה נכון שהסיבה העיקרית והרשמית לעניין היא הרצון לחזק את המבנים מפני רעידות אדמה, אך מצד שני, יש כאן גם רווח כלכלי נהדר הן מבחינת בעלי הדירות והן מבחינת הקבלנים. עם זאת, ולמרות שהרבה מאוד חוזים של תמ"א 38 ראשון לציון נחתמים, כמו חוזי תמ"א בערים אחרות, לא תמיד שני הצדדים עומדים בהסכם. לעיתים הדיירים בוחרים להפר את החוזה מסיבה כזו או אחרת אך לעיתים הקבלן עושה זאת. הקבלנים יכולים להפר את החוזים כי הם פתאום מבינים שהחוזה לא משתלם להם, הם מתעכבים עם המימוש שלו או שהם פשוט רוצים להשקיע בתמ"א במקום אחר.

למידע נוסף בנושא היכנסו: http://www.reef-real-estate.com

חוזה מבוטל

אל מי פונים?

במידה ואתם נמצאים בצד של הדיירים והקבלן הפר את החוזה, טבעי שתרגישו מרומים. בוודאי לקח לכם לא מעט זמן להגיע להבנה ולהסכמה בנושא, כך שברור מדוע עכשיו, עם הפרת החוזה מצד הקבלן, זה מעכב עוד יותר את כל השיפוץ שעליו אתם חולמים. לכן כדאי שתדעו: גם כאשר מפרים חוזה של תמ"א 38 יש מה לעשות בנידון, וכמובן שאיש המקצוע שאליו אתם צריכים לפנות הוא עורך דין מקצועי. עורכי הדין שעוסקים בתחום הזה מגיעים לרוב עם ניסיון רב שנים, כך שאפילו אם נדמה לכם שהמקרה שאיתו אתם מתמודדים מאוד מורכב, בפועל לא תמיד זה כך. אם תשכילו לבחור עורך דין מקצועי, אתם תראו שהוא יוכל לעשות לא מעט מהלכים כדי שבסופו של דבר תקבלו את הפיצוי המגיע לכם.

עורך דין תמ"א 38 – איך בוחרים אותו?

אם הייתם רוצים לעבוד היום עם מחשבון ביטוח חובה כדי להבין כמה יעלה לכם הביטוח, סביר להניח שהייתם בודקים שאתם בוחרים מחשבון רציני ואמין. זה בדיוק מה שאנחנו ממליצים לכם לברר גם כאשר אתם מחפשים לכם עורך דין לענייני הפרת חוזה של תמ"א 38. כלומר, זה שמדובר על עורך דין שעוסק בתחום הנדל"ן זה טוב ויפה, אך זה לא מספיק כדי להבטיח שהוא יידע מה לעשות עם המקרה שאתם מניחים על שולחנו. לכן יש לברר מי הוא אותו עורך דין, האם הלקוחות האחרים שבהם הוא טיפל ממליצים עליו? ובנוסף, רצוי כמובן גם להבין מראש כמה השירות של אותו עורך דין יכול לעלות לכם. זה נכון שכל הדיירים מתחלקים בתשלום לאיש המקצוע, אך זה עדיין לא אומר שחובה לבחור עו"ד שהתעריפים שלו מופקעים.

למידע נוסף לחצו: http://practic.org.il/ריביות-משכנתא-מומלצות/

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עורכי דין
נכסים ומקרקעין
הפרת חוזה בתמ"א 38

חתמתם על חוזה תמ"א 38 והוא הופר? אתם מתלבטים מה ניתן לעשות בנידון? אם כך, כדאי שתדעו שגם בתחום הזה, כמו בכל תחום אחר, ניתן לחשוב על תביעה בגין הפרת