האם ניתן לקבל פיצוי על תאונת דרכים קלה?

לצערנו, תאונות דרכים הן חלק בלתי נפרד מחיי היום-יום. חלקן קלות יותר וחלקן קשות יותר, אך כולן מותירות חותם מסוים על המעורבים בהן. כאשר מדובר בתאונה קלה יחסית, בה לא נגרמו פגיעות גופניות קשות, הנפגע עלול לחשוב כי אינו זכאי לפיצוי כלשהו. אולם למעשה, גם בתאונות מסוג זה לכאורה ישנה זכות לקבל פיצוי הולם על הנזקים שנגרמו. במאמר זה נתייחס למצב שכזה ולחשיבות ההיוועצות עם עורך דין מיומן

 

גם תאונה קלה היא חוויה טראומטית

ראשית יש להבין, כי גם תאונה קלה עדיין מהווה אירוע טראומטי עבור הנפגע. החוויה עצמה של התנגשות, אובדן שליטה ותחושת סכנה יכולה להותיר את חותמה מבחינה נפשית. כמו כן, לעיתים נלווים לתאונות קלות גם פציעות וכאבים גופניים שבהחלט יכולים לפגוע באיכות החיים של הנפגע. לכן מומלץ גם במקרה של תאונה "קלה" לפנות להתייעצות עם עורך דין תאונות דרכים.

עורך דין תאונות דרכים

נזק לרכוש גם חייב בפיצוי

גם אם לא מדובר בפציעה פיזית או נפשית חמורה, עדיין עשויה להיגרם פגיעה ברכוש – בין אם לרכבו של הנפגע ובין אם לרכוש אחר שהיה בזירת התאונה. נזק לרכב יכול לכלול שריטות ובלאי שמצריכים תיקון יקר, ואף ירידת ערך משמעותית של הרכב. לאור זאת, הנפגע בתאונת דרכים קלה זכאי לפיצוי הולם על הנזקים שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה, גם אם הפגיעה הפיזית עצמה לא הייתה קשה.

 

סוגי הפיצויים העיקריים בתאונה קלה

גם כאשר מדובר בתאונת דרכים קלה יחסית, עדיין עומדת לנפגע הזכות לקבל פיצוי הוגן על הנזקים שנגרמו לו. הפיצויים העיקריים שניתן לתבוע במקרה כזה הם: פיצוי בגין נזק גופני , זהו מצב בו כאב וסבל נגרמו כתוצאה מהתאונה המצריכים הוצאות רפואיות על טיפולים, תרופות וייעוץ. פיצוי זה נועד לכסות את הנזק הגופני הישיר שנגרם בתאונה. פיצוי בגין הפסד השתכרות מתייחס למצב בו הנפגע נאלץ להיעדר מעבודתו בעקבות התאונה.

מדובר בפיצוי על אובדן ימי עבודה והפסד שכר. לצד זה יש גם פיצוי על נזק נפשי כתוצאה מגרימת עוגמת נפש, חרדה, וקשיים רגשיים נוספים שנבעו מהאירוע הטראומטי. כמו כן חשוב לזכור כי ישנה זכאות לפיצוי על נזק לרכוש – במידה וניזוק רכבו של הנפגע או רכוש אחר, ניתן לתבוע פיצוי על תיקון הנזק או ירידת הערך. כדי לקבל את מלוא הפיצויים מומלץ לנפגע להיוועץ בעורך דין מומחה שייצג אותו מול חברת הביטוח.

פיצוי בתאונה קלה

חברות ביטוח

במקרים של תאונות דרכים קלות, חברות הביטוח לעיתים מנסות לחסוך בפיצוי לנפגע, בטענה שהנזקים אינם משמעותיים. הן עלולות להציע סכומי פיצוי נמוכים שאינם משקפים את מלוא הנזק שנגרם.

 

חשיבות עורך דין תאונות דרכים מיומן למיצוי מלוא הפיצויים

כדי להתמודד עם חברות הביטוח ולקבל את מלוא הפיצויים המגיעים על פי דין, חיוני להיעזר בעורך דין מומחה בנושא. עורך הדין יוכל לייעץ לנפגע באופן מקצועי מהם הפיצויים להם הוא זכאי, ולפעול מול חברת הביטוח ולדרוש את מלוא הזכויות של הלקוח.

עורך הדין יכול לסייע במילוי הטפסים והבקשות לחברת הביטוח, לאסוף מסמכים וראיות התומכים בתביעה, ואף לייצג את הנפגע בבית המשפט אם הדבר יידרש. בהסתמך על ניסיונו ומומחיותו המשפטית, עורך הדין ידאג שהלקוח יקבל את הפיצוי המירבי על כל הנזקים שנגרמו לו.

פיצוי בגין תאונת דרכים קלה

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פיצוי בגין תאונת דרכים קלה
עריכת דין
האם ניתן לקבל פיצוי על תאונת דרכים קלה?

לצערנו, תאונות דרכים הן חלק בלתי נפרד מחיי היום-יום. חלקן קלות יותר וחלקן קשות יותר, אך כולן מותירות חותם מסוים על המעורבים בהן. כאשר מדובר בתאונה קלה יחסית, בה לא