האם ניתן להשיג פטור ממס הכנסה ללא עו"ד מומחה

האם ניתן לעבור הליך גירושים ללא עו"ד? האם ניתן לקבל פיצויים כספיים ממעסיק ללא עו"ד?. שאלת העורך דין עולה כמעט בכל שיח או מחשבה על הליך משפטי או בירוקרטי שלא נאלצנו לעבור בחיים. אז התשובה שאולי לא תשמח את רובכם היא חד משמעית וברורה – זה תלוי. נחזור  להתמקד במס הכנסה. זה תלוי בחומרת המקרה, זה תלוי בשלב שבו אתם נמצאים בהליך, זה תלוי בתוצאות הוועדה הרפואית ובקיצור זה תלוי בהכל ובכלום גם יחד. האם ניתן להשיג פטור ממס הכנסה ללא עו"ד ממוחה? אתם תחליטו.

מה עליי לעשות בשביל להשיג את הפטור ואיפה נכנס העו"ד לתמונה

אז אנחנו לא נחדש לכם, הוצאת פטור ממס הכנסה הוא עניין מורכב וקשה. ההליך בפועל פשוט אבל מהפכי הנפש וההתנהלות מול הבירוקרטיה היא לא. תכלס, כל שעליכם לעשות זה לגשת לפקיד השומה עם שובר אגרה, טופס 1516 ומסמכים רפואיים, לחכות בתור לוועדה הרפואית ולהתפלל לטוב. לא נשמע מאיים נכון? עכשיו דמיינו אתכם עושים את זה כשעליכם לחשב כל צעד בכדי לקבל את אחוזי הנכות המיוחלים, להסתכל אחורה ולראות עוד אלפים עומדים בתור אחריכם, להתנהל מול נוסחאות וסיסמאות כשבפועל שום דבר לא תואם את מצבכם הרפואי ובנוסף לכל זה אתם גם פצועים או חולים. אז אם שאלתם את עצמכם מה הקאץ', מקווים שכבר גילתם וכאן גם נכנס עורך הדין לתמונה. להרבה אנשים ההתמודדות הזאת לא קלה ובעל מקצוע מומחה ומנוסה בתחום שיבטיח שכבר ראה הכל בהחלט יכול לסייע.

 

עו"ד או לא עו"ד, זאת השאלה

לכל החכמים שפתחו בצד חלונית נוספת עם קובץ אקסל והתחילו בטבלה מפוארת של יתרונות וחסרונות, עזבו את זה. השאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם לא צריכות להיות קשורות בכסף או בזמן. השאלה המרכזית שצריכה להישאל היא מה מצבי הרפואי והאם אוכל, למרות המצב, להתנהל לבד אל מול מס הכנסה וביטוח לאומי. שכירת העו"ד היא לא בכדי להפוך את חייכם לנוחים וקלים יותר, היא בכדי לקבל את מה שמגיע לכם בעזרת כל הכלים שעומדים לרשותכם. אל תחשבו על כסף, אם יש לכם תיק חזק מספיק אתם תזכו ויהי מה, אל תחשבו על זמן, ייקח כמה שייקח זה בתקווה ישתלם. נחזור ונאמר, שאלת העורך דין תלויה בכם, בדקו את הפרוטוקולים של מס הכנסה שמתייחסים למצבכם, בחנו את הסטטיסטיקות והגיעו בעצמכם להחלטה הנכונה עבורכם.

 

לסיכום

כמו בהמון תחומים בחיים, גם כאן אתם עומדים מול צומת שלמזלכם עוד לא נאלצתם להתמודד איתה. חשוב לזכור שההחלטה שתקבלו יכולה להשתנות ועורך דין יוכל להצטרף גם בהמשך הדרך. אל תהיו יהירים, זכרו שרבים וגדולים לפניכם ניסו וכשלו, תעשו חושבים, תישנו על זה יום יומיים וחזרו למרוץ בשיא הכוח והביטחון.

אנשי משפט

 

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם