שתי סיבות לדחיית תביעות תאונות אישיות

תאונות הן חלק מהחיים. הן יכולות לקרות לנו כמעט בכל רגע נתון, מבלי שתהיה לנו שליטה עליהן. במקרים בהם ביטחנו את עצמו בביטוח תאונות אישיות, ניתן לתבוע את חברת הביטוח על מנת לקבל פיצוי. עם זאת, קיימים מקרים בהן חברת הביטוח תדחה את התביעה שלנו. הנה שתי סיבות לכך.

 

ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות, שנקרא גם במקרים אחרים ביטוח נכות מתאונה, הוא ביטוח שמטרתו להעניק סכום כספי בעת אירוע כלשהו של תאונה למבוטח, לפי מה שנקבע מראש. הביטוח בנוי בצורה כזאתי שהוא מבטח נזק לאיברים מסוימים. החשיבות של ביטוח זה היא היכולת שלו לסייע כלכלית למי שנפגע בתאונה באופן פתאומי.

פגיעה פתאומית יכולה להוביל לאובדן כושר השתכרות, אך בנוסף לכך גם תצריך תשלום רב על טיפולים ושיקומים. במידה והנפגע הוא אדם מפרנס, הסכום הכספי אותו הוא אמור לקבל מהביטוח יוכל לעזור לו בפרנסת משפחתו. ניתן להמשיך לקרוא באתר https://ddlaw.co.il.

 

דחיית תביעת תאונות אישיות

אדם אשר נפגע בתאונה אישית וירצה לקבל את הסכום הכספי הקבוע בביטוח, יאלץ לתבוע את חברת הביטוח. עם זאת, חברות הביטוח דוחות את התביעות במקרים רבים של תאונות אישיות. ישנם מספר סיבות בגינם התביעה יכולה להידחות. על חברת הביטוח לנמק מצידה מדוע היא מחליטה לדחות את התביעה.

 

הסתרת מידע

הביטוח דוחה את תביעת הלקוח בנימוק שהוא הסתיר מידע מסוים, שלו היה גלוי מבעוד מועד, ייתכן והסכום הכספי עליו סוכם היה משתנה, או לחלופין התשלום לביטוח מצד הלקוח היה אחר. למשל, ייתכן ובתאונה נפצע הלקוח בידו באופן משמעותי שמונע ממנו יכולות תפקודיות מהותיות. במידה והביטוח ימצא במסמכים הרפואיים ששולח הלקוח עדות לפגיעה קודמת בידו שלו, ייתכן והביטוח ידחה את התביעה בטענה כי הלקוח הסתיר מידע, וכבר בעבר ידו לא תפקדה בצורה מיטבית.

 

אי קיום התנאים

סיבה זאת היא אחת מהסיבות הנפוצות לדחיית תביעות תאונות אישיות. במקרה זה יטען הביטוח כי המקרה המוצג בתביעת הלקוח אינו עומד בתנאים שנקבעו מראש בין שני הצדדים, כך שהוא אינו מחויב לממש את ההסכם. דוגמא לכך יכולה להיות בפגיעה מסוימת ברגלו של הלקוח עקב תאונה.

הלקוח יגיש תביעה לחברת הביטוח על מנת לקבל את הסכום הכספי אותו הוא חושב שמגיע לו, אך חברת הביטוח יכולה לדחות את התביעה ולטעון מצידה שהפגיעה ברגל לא משמעותית מספיק בכדי לפגוע בתפקודו של הלקוח, כך שאין היא מחויבת לשלם לו.

 

לא הצעד האחרון

אומנם חברות הביטוח יכולות ומסוגלות לדחות תביעות בגין תאונות אישיות, אך אין זה אומר כי הסיפור נגמר. לא תמיד סיבת הדחייה המנומקת של הביטוח היא נכונה וצודקת. במקרים בהם חש הלקוח כי חברת הביטוח טועה, הוא יכול להגיש ערעור ואף לפנות אל עורך דין.

תביעות תאונות אישיות

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
תביעות תאונות אישיות
עריכת דין
שתי סיבות לדחיית תביעות תאונות אישיות

תאונות הן חלק מהחיים. הן יכולות לקרות לנו כמעט בכל רגע נתון, מבלי שתהיה לנו שליטה עליהן. במקרים בהם ביטחנו את עצמו בביטוח תאונות אישיות, ניתן לתבוע את חברת הביטוח