אילו זכויות ניתן לקבל בביטוח לאומי על מחלת הפיברומיאלגיה

רק בשנים האחרונות מחלת הפיברומיאלגיה הפכה להיות מוכרת יותר בקרב אנשים ברחבי הארץ והעולם. הדבר הביא לכך שלא מעט חולים במחלה לא ידעו כלל על הזכויות שמגיעות להם מטעם המדינה ומטעם המוסד לביטוח לאומי בפרט. כדי לשנות את המצב, יצאנו לבדוק מהם הזכויות המדוברות ובחרנו לכתוב על כך מדריך שיביא למודעות בנושא. הישארו אתנו ותגלו את כל הזכויות שביטוח לאומי מעניק לחולים במחלה.

 

מה זה בכלל פיברומיאלגיה?

רגע לפני שנתחיל במדריך, חשוב שנציין כמה מילים על המחלה. כך שאם אתם נמצאים בשלבים ראשונים של אבחון, תוכלו לדעת אם זו המחלה שאתם סובלים ממנה. מחלת פיברומיאלגיה נקראת בעברית דאבת השרירים. זו מחלה שכוללת תסמינים שנוגעים לכאב מופשט וכרוני שבא לידי ביטוי במערכת השרירים כולה. אם לא די בכך, המחלה גורמת לסובלים ממנה גם להרגיש תחושת עייפות כרונית. התסמונת עשויה להביא לכאבים עמומים עד חזקים והם עשויים לפגוע לא פעם בתפקוד היום יומי של אלו שחולים בה. בעקבות תסמינים אלו שגורמים לא פעם להשבתת החולים מפעילות, ביטוח לאומי מעניק לחולים זכויות שונות, מתוך ידיעה שהחולים במחלה עשויים להיות לא פעם מוגבלים ביכולתם לעבוד באופן סדיר.

 

הזכויות שביטוח לאומי מעניק לחולים במחלת פיברומיאלגיה

מבירור מעמיק שערכנו בכל הנוגע לנושא של פיברומיאלגיה ביטוח לאומי, התברר לנו שמבוטחי קופות החולים יכולים לקבל את הזכויות הבאות במידה והם אובחנו כסובלים במחלה

  1. טיפולי הידרותרפיה
  2. טיפולי פיזיותרפיה
  3. אישור לצריכת קנאביס
  4. טיפול פסיכולוגי

 

מידע מעמיק אודות הזכויות של חולי פיברומיאלגיה בביטוח הלאומי

כדי שהחולים במחלת פיברומיאלגיה יוכלו לקבל את הזכויות שמגיעות להם, הם צריכים תחילה להיות מוכרים במוסד לביטוח לאומי. כדי שזה יקרה, על החולה להגיש בקשה לקצבת נכות כללית. בנוסף אליה, הם יהיו זכאים לקבל גם קצבת שירותים מיוחדים עבור נכים, סל שיקום מקצועי שיאפשר להם לקבל ליווי צמוד בזמן שהם יצאו ללמוד תחום שמעניין אותם. בנוסף לכל אלו, הם גם זכאים לקבל זכויות נוספות שמגיעות לנפגעי עבודה.

 

איפה מתחילים כדי לקבל את הזכויות שמגיעות לחולי פיברומיאלגיה?

כדי לקבל את הזכויות שצוינו לעיל, חולי פיברומיאלגיה צריכים תחילה לגשת אל המוסד לביטוח לאומי, להגיש את המסמכים הדרושים בהתאם לטפסים שמופיעים באתר המוסד. במרבית המקרים מדובר בתוצאות של בדיקות, אבחונים ומסמכים רפואיים שונים שמוכיחים שהאדם אכן סובל מהמחלה. לאחר מכן, יש להגיע לוועדה שתבחן את הזכאות ותיתן אחוזי נכות לאדם החולה. רק לאחר הליך זה, ניתן יהיה לקבל את הזכויות שצוינו לעיל.

 

כמה מילים לפני סיום המדריך

עד כאן המדריך המקיף שציין בפניכם את הזכויות שניתן לקבל בביטוח הלאומי על מחלת הפיברומיאלגיה. אנו מאחלים לכם שתעשו כל שביכולתכם כדי לקבל את הזכויות המגיעות לכם ושתרגישו טוב. בהצלחה!

 

מאזניים

 

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם